konferencja "Dzikie zwierzęta wśród nas"

W dniach 24-25 listopada 2018, w Warszawie, odbyła się druga edycja konferencji organizowanej przez Fundację ANIWEL - (od ANImal WELfare – dobrostan zwierząt) z inicjatywy absolwentek Studium Psychologii Zwierząt w ramach Interdyscyplinarnego Studium Zachowania Ludzi i Zwierząt.

W trakcie dwudniowej konferencji swoje prelekcje mieli między innymi dr hab.Sabina Nowak ("Wilki w Polsce - co im zagraża i jak im pomagać") oraz dr inż.Robert Masłajek ("Rysie - jak chronić duże dzikie koty e Polsce") - oboje ze Stowarzyszenia dla Natury "WILK". Można było ponadto nabyć materiały edukacyjne takie jak "Poradnik ochrony zwierząt hodowlanych przed wilkami", stanowiący niezbędnik w temacie nieinwazyjnych metod zapobiegania potencjalnym atakom lokalnych drapieżników.

W konferencji wzięło udział blisko 15 prelegentów dla około setki słuchaczy z całego kraju. Zakres tematyki obejmował prawne i etyczne aspekty ochrony i dobrostanu zwierząt dzikich oraz uznawanych za egzotyczne (dzikich w niewoli).

Author image
About AgroWilk
Poland Website
Portal poświęcony edukacji z dziedziny nieinwazyjnych technik zapobiegania atakom drapieżników na zwierzęta gospodarskie i towarzyszące, w kontekście ekologii behawioralnej wilka Europejskiego.
Author image
certyfikowany behawiorysta (psy, wilki) | naukowiec (zachowania drapieżne, ekologia behawioralna wilka szarego) | student wizerunku wilka w legendach i wierzeniach | pasjonatka psów pasterskich
You've successfully subscribed to Canine Hacking PL
Great! Next, complete checkout for full access to Canine Hacking PL
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.