Iria (owczarek australijski)

  • Super Pies Rodzinny (dyplom, KaMiGa Pozytywna Psia Szkoła)

Rodowodowo IRULAN CORRINO Altura - po księżniczce z sagi "Diuna" Franka Herberta, dziedziczce galaktycznego imperium. Domowo Iria - po łowczyni nagród z "Zeiram the Animation", anime lat 90-tych.

Urodzona w 2010 roku, z utytułowanych rodziców (czempionów wystawowych), za szczenięcia wychowywana przez polski kennel na wsi, gdzie jej matka pomagała paść kozy, asystując rodzinie swojej hodowczyni, młodym i dorosłym psom innej rasy (Berneński pies pasterski) oraz pozostałym zwierzętom na gospodarstwie.

seminarium flyball z Dariuszem Radomskim

Z natury mocno skupiona na ludzkim przewodniku, zawsze gotowa to zabawy czy dowolnego treningu, eksplorowania nowych miejsc, stawienia czoła wyzwaniu przy wsparciu towarzyszącego opiekuna, albo po prostu do bycia użyteczną.

W dorosłym życiu okazała się psem charakternym, nie zabiegającym o interakcje z pobratymcami - preferując utrzymanie dystansu, jeśli napotkany pies podchodzi skąpo-sygnałowo lub zbyt natarczywie dąży do interakcji.

A jednak pozostała psem doskonałym - wyzwaniem z etapu dorastania, nieustannie chętnym do pracy, gdy dorosła. Nauczyła mnie czytać wszelkie psie sygnały (wspólna praktyka BAT), ukształtowała jako trenera, a wreszcie wpłynęła na decyzje modyfikujące moją zasadniczą ścieżkę zawodową - zrezygnowałam z czynnej pracy w branży informatycznej, aby spełnić się behawiorysta.

You've successfully subscribed to Canine Hacking PL
Great! Next, complete checkout for full access to Canine Hacking PL
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.