Iria (owczarek australijski)

Rodowodowo IRULAN CORRINO Altura - po księżniczce z sagi "Diuna" Franka Herberta, dziedziczce galaktycznego imperium. Domowo Iria - po łowczyni nagród z "Zeiram the Animation", anime lat 90-tych.
Urodzona w 2010 roku, z utytułowanych rodziców (czempionów wystawowych), za szczenięcia wychowywana przez polski kennel na wsi, gdzie jej matka pomagała paść kozy, asystując rodzinie swojej hodowczyni, młodym i dorosłym psom innej rasy (Berneński pies pasterski) oraz pozostałym zwierzętom na gospodarstwie.

Mocno skupiona na ludzkim przewodniku, zawsze gotowa to zabawy czy dowolnego treningu, eksplorowania nowych miejsc, stawienia czoła wyzwaniu, jeśli w sytuacji towarzyszą jej opiekuniowie, albo po prostu do bycia przydatną.
W dorosłym życiu okazała się psem dość nieśmiałym, czasem wręcz lękliwym - preferując utrzymanie dystansu, jeśli napotkany pies podchodzi skąpo-sygnałowo lub zbyt natarczywie dąży do interakcji.
A jednak pozostała psem doskonałym - wyzwaniem z etapu dorastania, nieustannie chętnym do pracy, gdy dorosła. Nauczyła mnie czytać psie sygnały (nasza praktyka BAT), ukształtowała jako trenera, a wreszcie wpłynęła na decycje modyfikujące moją zasadniczą karierę zawodową - zrezygnowałam z czynnej prazy w branży informatycznej, aby stać się dyplomowanym behawiorystą psów.

You've successfully subscribed to Canine Hacking PL
Great! Next, complete checkout for full access to Canine Hacking PL
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.